Strona Główna Blog Kuchnia Biel w kuchni

Biel w kuchni

Od kilku lat można zauważyć silny trend na wybór koloru białego do kuchni. Kolor biały zalicza się do barw uniwersalnych i pozwala na dowolne komponowanie go zarówno z barwami fantazyjnymi jak i drewnopodobnymi.

Biel traktowana jest jako kolor ponadczasowy i sprawdzi się w każdej kuchni niezależnie od jej stylu. Idealnie wpasuje się w styl nowoczesnej kuchni połyskowej jak i w tej stylizowanej na styl klasyczny z różnymi zdobieniami i frezowaniami.  Dodatkowo biel optycznie powiększa wnętrze, dlatego też świetnie sprawdzi się w  niewielkich mieszkaniach.

Wbrew wszelkim obawom biała kuchnia jest bardzo praktyczna, ułatwia utrzymywanie czystości oraz zapewnia szeroki zakres wyboru dodatków, które nadają charakteru naszym wnętrzom. Dzięki wprowadzeniu niewielkich zmian nasza kuchnia może zyskać nowy świeży wygląd. Dla każdej „perfekcyjnej Pani domu” biel nie będzie stanowić przeszkód w utrzymywaniu czystości w porównaniu do ciemnych mebli gdzie łatwo zauważyć kurz i odciski palców.

 

Przełamanie „sterylnej bieli”

Jeżeli obawiamy się, że pomieszczenie do którego wprowadzimy białe meble stanie się surowe i sterylne możemy to wrażenie przełamać i ocieplając naszą kuchnie dekorami drewnopodobnymi. Wprowadzenie takiego dekoru na blacie kuchni bądź podłodze wniesie nieco przytulności i charakteru.

Zobacz naszą realizację białej kuchni z drewnianym dekorem Gruszy Tirano
(3114 Egger). Tutaj.

Natomiast jeżeli chcemy utrzymać surowy i nowoczesny styl kuchni unikając wszechobecnej bieli w pomieszczeniu możemy ją „złamać” szeroką gamą dostępnych dekorów betonu, szarości oraz jasnego beżu.

Biel jest kolorem ponadczasowym, uniwersalnym i możemy bez obaw łączyć ją z szeroką gamą kolorów dostępnych zarówno w branży meblowej jak i budowlanej.

/I.S.